Mala škola za javnu i jednostavnu nabavu u listopadu - WEBINARI 24 boda
Srijeda, 28.10.2026. - Petak, 30.10.2026.
Redovito stručno usavršavanje - 24 boda za obnavljanje certifikata iz javne nabave
Temeljem Pravilnika o izobrazbi u području javne nabave (NN 154/2023, 94/2025, 86/2026) program usavršavanja odobren je od strane Ministarstva gospodarstva, Uprave za politiku javne nabave, te se svakom polazniku daje potvrda o pohađanju programa usavršavanja u trajanju od 24 sata (24 boda)
Savjetovanje je namijenjeno:
- Javnim i sektorskim naručiteljima – obveznicima javne nabave
- Gospodarskim subjektima – ponuditeljima u sustavu javne nabave
- Specijalistima i stručnjacima javne nabave – sa i bez certifikata
- Menadžerima koji donose odluke za provođenje postupaka javne nabave (gradonačelnicima, načelnicima, direktorima, rukovoditeljima i dr.)
- Službenicima u odjelu nabave – svih struka
- Službenicima koji sudjeluju u pripremi, provedbi i realizaciji nabave
- Svima koji žele znati više o sustavu javne nabave
Moguće je odabrati pojedinačnu edukaciju klikom na željeni naslov.
|
RASPORED PREDAVANJA Mala škola za javnu i jednostavnu nabavu u listopadu - WEBINARI 24 boda 28. do 30. listopada |
|
|
8:55 – 9:00 |
Registracija polaznika |
| 1. dan - 28. listopada |
Evidencijski broj programa: 2026 - 0320 |
|
9:00 – 15:45
pauze
10.30 - 10.45
12.15 - 12.45
|
Novi zakonodavni okvir za pripremu i provedbu otvorenog postupka javne nabave Priprema otvorenog postupka javne nabave
Provedba otvorenog postupka javne nabave - pravni i tehnički aspekt na EOJN
Obveze naručitelja nakon sklapanja ugovora
Interaktivna radionica, ogledni primjeri na EOJN, pitanja i odgovori |
|
Program usavršavanja povezan je s temama navedenim u sadržaju nastavnog programa „Program izobrazbe u području javne nabave“ (Pravilnik o izobrazbi u području javne nabave, Narodne novine br. 154/2023, 94/2025, 86/2026):
|
|
|
Ishodi učenja - nakon ove edukacije sudionici će moći:
|
|
| 2. dan - 29. listopada |
Evidencijski broj programa: 2026-0412 |
|
9:00 – 15:45
pauze
10.30 - 10.45
12.15 - 12.45
|
Jednostavna nabava - usklađivanje sa izmjenama i dopunama ZJN 2016 Zakonski okvir za jednostavnu nabavu - početak primjene izmjena
Plan nabave i Registar ugovora / narudžbenica na novoj platformi EOJN
Interaktivna radionica, ogledni primjeri na EOJN, pitanja i odgovori
|
|
Program usavršavanja povezan je s temama navedenim u sadržaju nastavnog programa „Program izobrazbe u području javne nabave“ (Pravilnik o izobrazbi u području javne nabave, Narodne novine br. 154/2023, 94/2025, 86/2026):
|
|
|
Ishodi učenja - nakon edukacije sudionici će moći:
|
|
| 3. dan - 30. listopada |
Evidencijski broj programa: 2026 - |
|
9:00 – 15:45
pauze
10.30 - 10.45
12.15 - 12.45
|
Sklapanje i realizacija ugovora o javnoj nabavi
Aneksi i raskidi ugovora o javnoj nabavi prema Zakonu o obveznim odnosima
Poništenje postupaka javne nabave prije i nakon dostave ponuda Utjecaj Zakona o energetskoj učinkovitosti na javnu nabavu
|
|
Program usavršavanja povezan je s temama navedenim u sadržaju nastavnog programa „Program izobrazbe u području javne nabave“ (Pravilnik o izobrazbi u području javne nabave, Narodne novine br. 154/2023, 94/2025, 86/2026):
|
|
|
Ishodi učenja - nakon ove edukacije sudionici će:
|
|
U kotizaciju je uključeno:
- Potvrda o redovitom usavršavanju u području javne nabave – 24 boda ( za obnavljanje certifikata za specijaliste javne nabave)
- Elektronske prezentacije predavača
- prikaz postupka javne nabave na EOJN
- ogledni primjer provedbe postupka jednostavne nabave na EOJN
- savjetovanje tijekom predavanja
- mogućnost plaćanja kreditnim karticama na rate (za fizičke osobe)

