30. 10. 2018.

Žalitelj zajednica ponuditelja navodi da izjava o nekažnjavanju člana zajednice odabranog ponuditelja PNZ svetovanje projektiranje d.o.o., Ljubljana Slovenija sadrži izjavu koju je odgovorna osoba dala u vlastito ime i ime pravne osobe, no ne u ime ostalih članova upravnog, upravljačkog ili nadzornog tijela, niti ima ovlasti zastupanja. Osim toga, ovjeru dostavljene izjave Jan Andrej nije preveo po sudskom tumaču, a iz iste proizlazi da je ovjeren potpis samo osobno, a ne kao odgovorne osobe PNZ svetovanje projektiranje d.o.o., Ljubljana Slovenija.

DKOM navodi da nije jasno kako je naručitelj, a temeljem dokaza kojima je u postupku pregleda i ocjene raspolagao, utvrdio predmetnu činjenicu važnu za donošenje odluke o odsutnosti osnova za isključenje prema točki 3.1.1. dokumentacije o nabavi, odnosno odredbi članka 251. stavka 1. točke 2. ZJN 2016, što je njegova dužnost, te je žalbeni navod u cijelosti ocijenjen kao osnovan.

Vezano za dio žalbenog navoda kojim žalitelj upire na okolnost da iz ovjere potpisa na predmetnoj izjavi proizlazi da je ovjeren potpis samo osobno, a ne kao odgovorne osobe PNZ svetovanje projektiranje d.o.o., Ljubljana Slovenija, napominje se da je predmetna ovjera na stranom jeziku, dok se sukladno članku 401. ZJN 2016 žalbeni postupak vodi na hrvatskom jeziku, stoga predmetni navod nije moguće provjeriti.

RJEŠENJE KLASA: UP/II-034-02/18-01/729, URBROJ: 354-01/18-19, od 30.listopada 2018.

Zakon: ZJN 2016
Naručitelj: Virovitičko-podravska županija
Žalitelj: Trames Consultants d.o.o., Mobilita Evolva d.o.o. i Ekonerg d.o.o.
Predmet nabave: Izrada prometnog Master plana funkcionalne regije Istočna Hrvatska i Strateške procjene utjecaja plana/programa na okoliš (po grupama)
Datum odluke: 30/10/2018
 
  Baza rješenja DKOM - Sve